Grossi Toidukaubad Viru Rally pakub täiesti uusi katseid

Grossi Toidukaubad Viru Rally pakub täiesti uusi katseid

Eelmise aasta võitja Georg Gross Foto: Timo Anis

Eelmise aasta võitja Georg Gross
Foto: Timo Anis

Margus Kiiver

EAL Eesti autoralli meistrivõistlused jätkuvad juba 13.-14. juunil, kui Virumaa teedel sõidetakse Grossi Toidukaubad Viru Rally, mis on ka Läti autoralli meistrivõistluste etapiks ja Juunioride Eesti autoralli meistrivõistluste teiseks etapiks. Sarnaselt varasematele aastatele on ka tänavu ralli korraldajad nii sõitjatele kui publikule juurde toonud palju uut, samas ei ole Viru Rally’lt kadunud sellele nii iseloomulikud osad nagu näiteks reedel, 13. juunil sõidetav Rakvere linnakatse. Võistlusele registreerimine käib ja sõitjaid lisandub iga päevaga. 

Sarnaselt varasemate aastatega on ka sellel aastal Grossi Toidukaubad Viru Rally katsetel tavalisest rohkem asfaldilõike, mis muudab kruusarehvidega sõidetavad katsed atraktiivsemaks nii sõitjatele kui publikule. Ralli direktor Madis Hallingu kinnitusel on igal Viru Rally katsel asfaldilõik sees ja numbriliselt näeb see välja järgnevalt: 11 katse kogupikkus on 112,4 kilomeetrit, millest asfalt moodustab 26,2 %.
Katsete valikul on lähtutud sellest, et oleks lisaks tuttavamatele lõikudele sees ka päris uusi lõike ja nii võib Viru Rally rajameister Imre Saks kinnitada, et katsetel on sees uusi lõike, kus pole kunagi varem rallit sõidetud. 14. juunil on Grossi Toidukaubad Viru Rally südameks taas Kehala Ring, kust publikul kõike väga mugav jälgida ja ka Kehalas ning selle ümbruses on mitme kilomeetri ulatuses uusi lõike.
Täiesti uue asjana Grossi Toidukaubad Viru Rally’l on ralli ametlik testikatse, mis toimub neljapäeval, 12. juunil. Katse pikkus on kolm kilomeetrit.
Grossi Toidukaubad Viru Rally start ja finiš on vastavalt 13. ja 14. juunil Rakvere kesklinnas.
Hetkel on Grossi Toidukaubad Viru Rally’le registreerunud üle kolmekümne meeskonna, teiste hulgas värske Harju Rally võitja Aleksei Lukjanuk, kiire Läti sõitja Janis Vorobjovs ning Vytautas Svedas Leedust. Kõik osalevad neljaveoliste autode klassis N4. Nimekiri täieneb iga päevaga.
Grossi Toidukaubad Viru Rally kava ilmub 11. juuni Autolehe ja 13. juuni Kuulutaja vahel. Ralliraadio on Kuku raadio Virumaa sagedusel 99,6 Mhz ja internetis www.kuku.ee. Grossi Toidukaubad Viru Rally suurem osa katsetest on tasuta, vaid Kehala Ringile maksab pilet 7 eurot.