Grossi Toidukaubad Viru rallil osaleb üle saja võistleja

Grossi Toidukaubad Viru rallil osaleb üle saja võistleja

Aleksei Lukjanuk Foto: Ray Põder

Aleksei Lukjanuk
Foto: Ray Põder

Margus Kiiver

Sellel nädalavahetusel, 13.-14. juunil sõidetakse Virumaal EAL Eesti autoralli meistrivõistluste kolmas etapp, Grossi Toidukaubad Viru Rally, mis on ka Läti meistrivõistluste etapiks. Nädalavahetusel lõppenud eelregistreerimise järel saab tõdeda, et huvi rallil osalemise vastu on suur, kokku pani ennast rallile kirja 104 meeskonda.

Selline osalejate arv, mis on Grossi Toidukaubad Viru Rally osalejaterekord, on positiivseks üllatuseks ka korraldajatele ja ühtlasi kinnituseks, et varasemate aastate rallide korralduslik pool on sõitjatele jätnud hea mulje. Oma osa lisavad ka Läti meistrivõistluste etapil osalejad, nimelt on juba mitmendat aastat Eesti Autospordi Liidu ja Läti Autospordi Liidu vahel kokkulepe, mis puudutab ühe autoralli meistrivõistluste etapi vahetust. Suur osa on välisvõistlejatel, kokku on esindatud kuus riiki, lisaks Eestile veel Läti, Leedu, Venemaa, Soome ja Suurbritannia. Korraldajate sõnul on kõik selle rahvusvahelise seltskonna saabumiseks Rakverre ja Virumaale valmis ja oodata on põnevat rallit.

Stardinimekirja avavad EAL Eesti autoralli meistrivõistluste absoluutarvestuse liidrid Timmu Kõrge ja Erki Pints (Ford Fiesta R5), nende järel stardivad reedel Rakvere kesklinnast Harju Rally võitjad, Aleksei Lukjanuk ja Aleksei Arnautov (Mitsubishi Lancer EVO X). Kolmandana läheb rajale värske Sardiinia MM-ralli kogemusega Egon Kaur, kelle kõrval Mitsubishi Lancer EVO X autos istub Annika Arnek, keda oleme seni harjunud nägema Sander Sinioru kõrval. Kuna aga Siniorul on Harju Rally’l tehtud väljasõidu tulemusel purunenud rangluu, peab kiire esiveoliste klassi esindaja rallit raja äärest vaatama. Annika Arnek aga saab Egon Kauri kõrval ennast koolitada.

Siim Plangi-Marek Sarapuu (Mitsubishi Lancer EVO) ja Raul Jeetsi-Andrus Toomi (Ford Fiesta R5) järel stardivad Läti meistrivõistluste liidrid klassis N4 Janis Vorobjovs-Andris Malnieks (Mitsubishi Lancer EVO X). Nende järel stardivad Grossi Toidukaubad Viru Rally’ile Eesti N4 klassi liidrid Roland Murakas ja Kalle Adler (Mitsubishi Lancer EVO X). Arvestama peab kindlasti ka Leedu sõitjatega, Vytautas Svedas ja Zilivinas Sakalauskas (Mitsubishi Lancer EVO 9).

Esiveoliste, kuni 1,6 liitrise mootoriga autode klassis jätkub kindlasti põnev heitlus selle klassi Eesti meistrivõistluste liidrite, Rasmus Uustulndi ja Imre Kuuse (Ford Fiesta R2) ning Eesti juuniorite autoralli meistrivõistluste ja MM-sarja raames sõidetava Drive DMACK Fiesta Trophy sarja liidrite Sander Pärna ja James Morgani (Ford Fiesta R2) vahel. Kuid kindlasti on lisaks neile veel teisigi meeskondi, kes võivad võtta etapivõidu nii selles klassis, kui Eesti juuniorite meistrivõistlustel. Viimasena nimetatud sarja peaauhinnaks on osalemine esiveolise autoga minimaalselt autoralli maailmameistrivõistluste etapil. Selles klassis saab hea võrdluse ka lõunanaabritega, kui stardis on nende selle klassi üks kiiremaid meeskondi Ralfs Sirmacis-Maris Kulšs (Ford Fiesta R2).

Esiveoliste kuni 2-liitrise mootoriga autode klassis on liidrid Kristo Subi-Teele Sepp (Honda Civic Type-R). David Sultanjants ja Siim Oja toovad aga selles arvestuses Grossi Toidukaubad Viru Rally starti Citroen DS3 R3T, Tegu on 1,6 liitrise turbomootoriga esiveolise autoga, mida on Eestis nähtud võistlemas vaid ühe korra. Ka selles klassis lisavad konkurentsi Läti sõitjad nagu näiteks Emils Blums-Reinis Vilsons (Honda Civic Type-R)

Rahvuslikus E-rühmas on kõikides klassides kohal taas märkimisväärne kogus sõitjaid ja esindatud on kõik, kes hooaja kokkuvõttes mõtlevad tiitlile. Veoautodele on Grossi Toidukaubad Viru Rally hooaja teiseks meistrivõistluste etapiks ja kokku tuleb neid starti üheksa meeskonna jagu.

Grossi Toidukaubad Viru Rally start ja finiš on vastavalt 13. ja 14. juunil Rakvere kesklinnas. Reedel, 13. juunil sõidab esimene auto Rakvere kesklinnas asuvale poodiumile kell 17.00 ja laupäeval, 14. juunil saab Grossi Toidukaubad Viru Rally võitjaid tervitada samas kohas kell 18.00. Reedel sõidetakse kahel korral ka Rakvere linnakatse, laupäeval on Grossi Toidukaubad Viru Rally südameks taas Kehala Ring, kus publikul kõike väga mugav jälgida, sealt jookseb läbi mitu katset ja Kehalas ning selle ümbruses on mitme kilomeetri ulatuses uusi lõike. Kokku on kavas 11 kiiruskatset kogupikkusega 112,4 kilomeetrit. Täiesti uue asjana on Grossi Toidukaubad Viru Rally’l ralli ametlik testikatse, mis toimub neljapäeval, 12. juunil. Katse pikkus on kolm kilomeetrit.

Grossi Toidukaubad Viru Rally kava ilmub 11. juuni Autolehe ja 13. juuni Kuulutaja vahel. Ralliraadio on Kuku raadio Virumaa sagedusel 99,6 Mhz ja internetis www.kuku.ee. Grossi Toidukaubad Viru Rally suurem osa katsetest on tasuta, vaid Kehala Ringile maksab pilet 7 eurot.