Location,TX 75035,USA
+1234567890
info@yourmail.com

Kompleksist lähemalt

Kehala Rallikompleksist lähemalt

Kehala autospordikompleksi omanikuks on MTÜ Kehala, mille asutasid isa-poeg Oleg ja Georg Gross. MTÜ juhatuse esimeheks on Georg Gross.

2012. aasta suvel saab MTÜ kompleksi kasutamiseks ja arendamiseks kasutada juba enam kui 60 hektari suurust maatükki. Niiöelda “vana osa” suuruseks on umbes 30 hektarit, millest paarisring, välimine ringrada ja peamine pealtvaatajate ala hõlmavad 14 ning pealtvaatajate parkla 13 hektarit.

2011.-2012. aastal ostis MTÜ riigilt kompleksile juurde 12 hektari suuruse maatüki teisel pool Kantküla-Kehala maanteed, kuhu 2012. aasta suvel valmis 3,4 km pikkune rajalõik. Arendamist ootab eraomanikult ostetud 10,6 hektari suurune maatükk, mis jääb kompleksist põhjasuunda ehk Vinni ja Mõdriku poole. Varus on veel 8,6 hektari suurune, praegu metsaga kaetud maatükk pealtvaatajate parkla kõrval.

Kehala karjääri esimesena rajatud võistlusrada – paarisring – on 2,1 km pikkune ja selle kuju ning pikkus on jäänud enam-vähem samaks, mis 2003. aastal, kui see ehitati. Alates 2006. aasta lõpust, mil kompleks hakkas kuuluma Grossidele, on radu jõudsalt juurde ehitatud ja praegu saab võistlemiseks kasutada ligi 10 kilomeetrit spetsiaalselt selleks otstarbeks ehitatud teid.

Pealtvaataja näeb ühe koha peal seistes vähemalt 3 km pikkust rajalõiku. Alates 2012. aastast hõlbustavad pealtvaatajate liikumist kolm jalakäijate silda – seni pidi vaatekoha valima juba enne võistluse algust või tegema selle vahetamiseks parajalt pika jalgsirännaku, sest ohutust silmas pidades pole võistluse ajal lubatud rada ületada.

“Radade ehitusel oleme arvesse võtnud asjatundjate – endiste ja praeguste rallisõitjate – arvamusi,” selgitab Oleg Gross. “Eesmärk on radade võrgustikku veelgi laiendada. Autoralli on Eestis populaarne, kuid üha raskemaks muutub võistluste korraldamine, seda just kasutatavate teede pärast. Paljud teed on saanud kas asfaltkatte, või ei taha omanik neile ralliautosid lubada. Kui meie plaanid teoks saavad, on Kehalas kompleksist lahkumata võimalik maha pidada üks väiksemat mõõtu ralli.